Kvalitná káva z celého sveta

Kvalitná káva, ktorou potešíte (nielen) milovníka kávy

Chystáte sa na významnú spoločenskú udalosť a lámete si hlavu nad tým, aký dar so sebou priniesť? Kvalitná káva vám pomôže vyriešiť tento problém. Káve holdujú nielen mladšie ročníky, ktoré bežne stretávame v meste s kávou v ruke, ale aj starší, ktorí zase uprednostňujú jej účinky na ľudský organizmus a jeho podporu. Existuje mnoho odrôd kávy, ktoré spadajú do kategórie kvalitných. Ak aj vy chcete obdarovať blízkeho netradičným darom, káva predstavuje to správne riešenie.

Kvalitná káva ako vhodný dar

Kvalitná káva je výborný dar
Šálka kvalitnej kávy

V našom bezprostrednom okolí nájdeme vždy niečo, čo je kvalitné, priemerné alebo v nízkej kvalite. Platí to aj o káve. Obdarujte blízkeho vždy len takou kávou, ktorú bežne nepije a bude preňho výnimočná. Za kvalitou kávy stojí hlavne úroda a oblasť, v ktorej bola vypestovaná. Odrôd kávovníka je neúrekom. Za najluxusnejšiu kávu sa považuje odroda Hawai Kona, ktorá sa pestuje na Hawaii. Je špeciálna svojou krémovou chuťou a rovnako aj tým, že hneď po prvom dúšku ucítite sladkú chuť čokolády. Za zmienku rozhodne stojí aj najdrahšia káva sveta, ktorá je špeciálna hlavne vďaka svojmu „spracovaniu“. Jeden kilogram kávy stojí 885 EUR a ročne sa jej vyprodukuje len okolo 200 kilogramov. Jej cena je daná jednou zvláštnosťou, o ktorej počul len máloktorý milovník kávy – plody tejto kávy najskôr skonzumuje drobná kunovitá šelma – cibetka, ktorú nájdete len v Ázii. Kávové zrná sú neskôr tráviacim traktom z tela cibetky vylúčené, následne očistené a ďalej spracované. Cibetky predstavujú vzácne zviera, ktoré je známe tým, že zje len máločo. Kvalita kávových zŕn je teda skutočne zaručená. Cibetky tiež pri trávení zbavujú kávové zrná typickej horkosti, čo ju robí jemnú a chuťovo naozaj výbornú. Tak čo, dali by ste si šálku takejto kvalitnej kávy aj vy?

Kvalitná káva, ktorú obdarovaný ocení

Chuť kávy je však subjektívnou záležitosťou a každý ju vníma inak – človeku buď chutí, alebo už po nej opätovne nesiahne. Preto je častokrát ťažké vybrať pre niekoho tú, ktorá mu bude skutočne vyhovovať. Nič však nepokazíte talianskou kávou značky Segafredo-Zanetti. Táto káva sa radí medzi tie, ktoré dokonale spĺňajú pomer medzi cenou a kvalitou. Na stránke www.segafredo-zanetti.sk nájdete kvalitnú kávu za priaznivé ceny, ktorá poteší vás aj vašich blízkych.