Jednoručky pre mužov aj ženy

Užitočné jednoručky – ako správne s nimi cvičiť?

Uvažujete nad tým, ako si vyformovať postavu nielen pred letom, ale počas celého roku? Existuje veľké množstvo cvičení, ktoré vám v tom môžu pomôcť. Ideálne je, keď ich kombinujete. Tak dosiahnete, že zapojíte aj svaly, ktoré bežne nevyužívate. Cvičenie s váhou by ste rozhodne vynechávať nemali. Váha totiž dokáže vaše telo vyformovať oveľa viac, ako si myslíte. A práve k tomu sú ideálnou voľbou jednoručky. Ide o činky, ktoré sa dajú držať v jednej ruke. Cvičenie s nimi je komfortné, no zapotíte sa oveľa viac, ako pri cvičení s vlastnou váhou. Tak sa poďme spoločne pozrieť na to, aké partie je možné nimi vyformovať. 

Kedy cvičiť s jednoručkami?

Jednoručky a ich kúpa
Tipy na cvičenie s jednoručkami

Jednoručky sú obľúbeným pomocníkom všetkých, ktorí túžia po dokonalej postave a chcú sa dlhodobo udržiavať vo forme. Prostredníctvom cvičenia s váhou sa vaše tukové vankúšiky zmenia na krásne vyformovať svaly. Mnohí majú predsudky a myslia si, že s jednoručkami je možné precvičovať iba vrchnú časť tela, ale ide o veľký omyl. Rovnako efektívne sú na posilňovanie spodnej časti. Či už si chcete spevniť ruky, chrbát či brucho, alebo uprednostníte budovanie svalov na stehnách či sedacích svaloch, jednoručky budú pre vás ako stvorené. Prostredníctvom nich bude vaše telo pevné a vypracované doslova za pár týždňov. Ak túžite po krásnej postave, myslite na to, že pravidelnosť je základom. Rovnako by ste sa mali zamerať na to, čo jete a vyhodiť zo svojho jedálnička príliš kalorické a nezdravé potraviny. Uvidíte, že pri troche pevnej vôle pôjde všetko oveľa jednoduchšie. 

Na čo je potrebné myslieť pri cvičení s jednoručkami?

Ako sme už spomenuli vyššie, dôležitá je pravidelnosť. Nemôžete očakávať, že keď si zacvičíte raz za týždeň, s vašim telom sa začnú diať zázraky. Nemenej dôležitá je správna technika. Mnoho ľudí preto začína cvičiť najprv s trénerom, ktorý vám vysvetlí, ako správne jednoručky držať a ako s nimi cvičiť. Ide predsa len o závažie a môže sa ľahko stať, že sa poraníte. Aj keď sa zdá, že cviky s jednoručkami nie sú ťažké, opak môže byť pravdou. Nájdite si ideálne jednoručky na webovej stránke https://inlive.sk/ a buďte fit v každom ročnom období.