Tenisová raketa a loptička na antuke

Tenisový tréner pre deti v Bratislave

Leto je už pred nami a tým pádom aj čas a priestor na rôzne športové aktivity na ihriskách, dvoroch, záhradách či kurtoch. Aj vy rozmýšľate nad športom či koníčkom, ktorý by vašu ratolesť tešil a bavil? Čo tak vyskúšať tenis pre deti Bratislava? Tenis je označovaný aj ako biely šport a u vašich detí dokonale rozvinie pohybovú aktivitu, postreh a tiež fyzickú kondíciu. Nejeden tenisový tréner Bratislava si určite vaše dieťa zoberie pod svoje trénerské krídla.

Benefity, ktoré prinesie tenisový tréner v Bratislave vašim deťom

Pohyb by mal byť pre deti veľmi prirodzený a nenútený, aby si na neho zvykli už od útleho detstva. Vďaka tomu sa bude dieťa rado hýbať aj v dorasteneckom veku či v dospelosti. Medzi výhody, ktoré sú spojené s pohybom u tých najmenších patrí napríklad to, že:

  • Majú silnejšie svaly či kosti – vďaka pravidelnej rozcvičke, tréningu a tiež aj strečingu,
  • Majú lepšie vybudovanú imunitu – keďže tenis sa hrá väčšinou vo vonkajších priestoroch, dieťa je odolnejšie voči zmenám počasia, vetru či proti jemnému mrholeniu,
  • Majú nižšie percento vzniku nadváhy či obezity – na tenisovom tréningu sú deti neustále v pohybe, preto spália veľké množstvo kalórií a tak sa zabráni výskytu nadváhy či obezity,
  • Majú nižšie percento vzniku cukrovky 2. typu,
  • Majú vybudovanú vôľu a zdravú mieru súťaživosti,
  • Majú lepšiu odolnosť zvládať napätie v škole,

Všetky spomínané výhody priaznivo ovplyvňujú zdravie detí a vďaka tenisu si tiež dieťa vybije svoju prebytočnú energiu a omnoho lepšie sa mu zaspí a tiež aj lepšie prespí celú noc.

Choďte deťom príkladom

Balanc na tenisovej raketeDeti majú výborné pozorovacie schopnosti, preto ak uvidia vás, že sa venujete športovým aktivitám bude pre nich omnoho ľahšie si šport obľúbiť. Či už to bude tenis, bicykel, korčule alebo lyže každý pohyb a fyzická aktivita je pre telo prospešná a nevyhnutná. Vďaka športu môžete s vašimi deťmi zažiť pekné chvíle na ktoré budete ešte dlho spomínať. Tenis je podľa môjho názoru jedným z najkrajších športov aký vôbec existuje. Preto si myslím, že tenis je pre deti tou najlepšou voľbou. Naučia sa tam koordinovať svoje telo, vycibria si pozornosť a sústredenosť a tiež si zvýšia svoju fyzickú kondíciu. Navyše získajú mnoho kamarátov s ktorými zažijú veľa zábavy. Ak aj vy hľadáte profesionálneho trénera pre vašu ratolesť neváhajte navštíviť internetovú stránku www.tenis-trener.sk a dohodnite si tréning už dnes.