Strieborné mince z celého sveta

Oplatí sa vám investovať do strieborných mincí?

Ak si kladiete otázku, či sa vám oplatí investovať práve do kúpy strieborných mincí, odpoveď je: určite áno. V súčasnej situácii pri vysokej miere inflácie, nie je pre nikoho výhodné opatrovať peniaze na účte. Výhodnejšia je akákoľvek investícia, či už do hnuteľného alebo nehnuteľného majetku. Ak práve nedisponujete veľkým finančným obnosom, mohla by byť pre vás zaujímavá kúpa strieborných mincí, či už samostatne alebo celé kolekcie. Strieborne mince majú rozhodne hodnotu.

Ucelené kolekcie majú väčšiu hodnotu

Strieborne mince a ich obchodovateľnosť
Dražba strieborných mincí

Strieborné mince sa vydávajú vždy s nejakým motívom, či už slávnej osobnosti alebo udalosti. Ak by ste niekedy v budúcnosti chceli strieborné mince predať, ucelené kolekcie vydané k tej ktorej príležitosti budú mať určite vyššiu hodnotu. Výhoda investovania do strieborných mincí je aj ich nižšia nadobúdacia hodnota, nemusíte ich mať teda uložené v trezoroch, nie je rizikom mať ich doma pri sebe. Práve z tohto dôvodu sa považujú za likvidné alternatívne platidlo. Veľa odborníkov na investovanie je presvedčených o tom, že striebro  vám poskytuje omnoho väčší potenciál pre zhodnotenie ako zlaté mince. Svoj kapitál môžete ukladať nielen do investičných mincí ale aj do pamätných. Ide tak o pripomenutie slávnych osobností, dôležitých stavieb alebo významnej udalosti. Väčšinou sa vydávajú v nižšom náklade ako investičné mince. Výroba strieborných mincí nepotrebuje vysoké vstupné náklady. Investičné strieborné mince majú svoju nominálnu hodnotu a sú razené so zárukou mincovne. Pokiaľ máte teda záruku mincovne, už nie je potrebné požadovať certifikát pravosti, čo vám veľmi zjednoduší obchodovanie s nimi.

Strieborné mince majú svoju zberateľskú hodnotu

Pri obchodovaní so striebornými mincami až tak nejde o ich zberateľskú hodnotu, no môžete mať to šťastie, že budete vlastniť veľmi vzácne mince. Niekedy sa totiž strieborné mince razili v menšom náklade, je ich teda na zberateľskom trhu málo a môžu byť predmetom vysokého záujmu zberateľov, vďaka čomu budú mať vysokú cenu. Tehličky túto hodnotu majú väčšinou len výnimočne. Striebro je druhou najviac používaným artiklom, preto sa jeho zásoby vo svete rapídne znižujú. Je teda možné, že o pár rokov ho už bude nedostatok a investícia do strieborných mincí sa vám môže mnohonásobne vrátiť. Ak by ste mali záujem dozvedieť sa o investovaní do strieborných mincí viac, môžete kliknúť na odkaz  https://zlatypristav.sk