Čierne hokejové korčule

Hokejové korčule pre profesionálov

Snom každého hráča v amatérskej hokejovej lige je dostať sa do profesionálnej ligy. Za najznámejšiu prestížnu svetovú ligu sa považuje NHL. Aj mnoho slovenských talentovaných hokejistov sa dokázalo presadiť v národnej hokejovej lige. Slovenskí hokejisti reprezentujú našu krajinu aj na známych svetových súťažiach, napríklad na majstrovstvách sveta, či olympiáde. Hokej je krásny šport, no zároveň je veľmi rýchly s veľkou pravdepodobnosťou zranenia. Preto sa hráči aj brankári musia chrániť a používať špecifický hokejový výstroj. Hokejový výstroj, ktorý slúži na ich ochranu sa skladá z prilby, rukavíc, nohavíc a množstva chráničov, napr. ramien, lakťov, kolien a iných. To čo robí hokejistu hokejistom je však najmä hokejka a hokejové korčule.

Aké parametre musia spĺňať hokejové korčule pre profesionálov?

Hokejové korčule musia na ľade hráča držať
Parametre hokejových korčúľ

Hokejové korčule sa od seba na prvý pohľad príliš neodlišujú. Ale rozdiely sú medzi nimi veľké a nie je to len rozdielna cena. Delia sa do kategórií podľa štýlu korčuľovania, podľa veľkosti a podľa pokročilosti hráča. Pre profesionálov sú určené hokejové korčule, ktoré musia spĺňať náročné technické parametre, podliehajúce prísnym kritériám a hráčovi musia zabezpečiť maximálnu možnú ochranu. Skelet topánky by sa mal anatomicky prispôsobiť tvaru chodidla a umožniť tesné a pritom pohodlné obopnutie nohy. Vnútorný materiál topánky by mal byť vysoko funkčný, aby dobre sal pot a držal nohu suchú. Výstelka na hokejových korčuliach by mala byť dostatočne mäkká, aby nespôsobovala odreniny a hráčovi poskytla dostatočný komfort. Jazyk na topánke by mal tvarovaný podľa hráčovej nohy a mal by chrániť proti zarezávaniu šnúriek. V neposlednom rade sa dôležitosť kladie na vysoko výkonné ostré oceľové nože, pre rýchle korčuľovanie a dlhú životnosť.

Ďalšie príslušenstvo k hokejovým korčuliam

Pre všetky druhy hokejových korčúľ sú vhodné hokejové chrániče nožov. Majú dôležitú úlohu chrániť nože hokejových korčúľ pred otupením, ale tiež slúžia ako ochrana pred poranením sa na nožoch počas prenosu. Časom však predsa dochádza k otupeniu nožov. Na trhu sú dostupné samostatné náhradné nože, ale aj sady, ktoré obsahujú holder aj nôž. Kvalitné značkové nože musia byť odolné a mali by znižovať odpor pri korčuľovaní.

Široký výber hokejových korčúľ aj pre profesionálov nájdete na stránke https://www.hokejovekorcule.sk. Je to spoľahlivý hokejový obchod, ktorý okrem odborného poradenstva ponúka aj nadštandardné služby.