Moderný gril z tehal

Gril z tehál ako súčasť letnej terasy alebo altánku

V minulosti boli záhrady využívané úplne inak ako teraz. Slúžili na pestovanie ovocia a zeleniny, ktoré sa potom postupne konzumovali celú zimu. V súčasnosti sa záhrady stali miestom relaxu, hospodárske budovy, v ktorých sa pred tým chovali hospodárske zvieratá a skladovalo seno, teraz nahradili bazény a terasy. Ovocné stromy nahradili okrasné dreviny a väčšinou maličká záhrada okolo domu slúži skôr na relax po ťažkom dni v práci ako na ďalšiu robotu. Súčasťou terasy alebo altánku môže byť aj gril z tehal. Je to výborné zariadenie, ktoré ponúka možnosti grilovania a následne posedenia pri dobrom jedle s priateľmi, či s rodinou. Gril môže byť vyrobený aj jednoducho  z prefabrikátov, ale ten z tehál má aj iné výhody. Priamo jeho súčasťou môže byť pracovná plocha alebo múraná lavica, pod ohniskom miesto na uloženie dreva, zariadenie na umývanie a podobne.

Gril z tehál, jeho súčasti a umiestnenie

Moderný gril z tehal
Poznáte všetky výhody grilu z tehál do exteriéru?

Ak plánujete výstavbu terasy alebo altánku, určite doň nezabudnete zakomponovať aj gril z tehál. Jeho súčasťou, môže byť aj malá udiareň v komíne, ktorá sa určite hodí pri príprave voňavých údenín. Pri grile môže byť umiestnená pracovná plocha na uloženie pripravených jedál, náradia a podobne. Taktiež tu môže byť umiestnené jednoduché zariadenie na umývanie zeleniny – drez. Gril môže byť postavený aj samo stojaci. Tu však netreba zabúdať na dobrý základ. Gril je možné vyrobiť z komínovej tehly, pričom v tomto prípade môže ostať priznaná, to znamená, že sa nemusí omietnuť.

Práca pre skutočného odborníka

Gril z tehál je zariadenie, ktorého výstavbu treba rozhodne nechať na odborníkovi. Stačí maličkosť a nebude fungovať tak, akoby mal. Je potrebné presne vymerať základy, aby bol gril stabilný, výšku ohniska a výšku na uloženie grilovacích platní, výšku a veľkosť dymovodu a podobne. Ak by sa zanedbala ktorákoľvek vec, gril nebude dobre fungovať, nebude mať dobrý odťah, prípadne grilované jedlá budú horieť.  Všetky súčasti musia byť v presnej veľkosti a presnom pomere. Viac informácií o tejto téme, o možnosti realizácie grilu z tehál, o vyžiadaní cenovej ponuky nájdete na nasledujúcej internetovej stránke: https://www.kozub-gril.sk/.