Zahradne chatky na mieru

Drevené záhradné chatky – čo všetko k nim potrebujete?

Vlastniť záhradu, ak bývate v bytovke, či v rodinnom dome, kde nemáte moc priestrannú záhradu, je na nezaplatenie. Záhrady sú čoraz viac vyhľadávané, pretože tam ľudia chodia za oddychom, či relaxom. Na záhradu si môžete dať aj zahradne chatky, ktoré si viete kúpiť buď komplet hotové, či si ich viete dať na mieru urobiť.

Stavebné povolenie, či ohlásenie stavby?

Kvalitné zahradne chatky
Využitie záhradných chatiek

Ak máte rodinný dom, pravdepodobne viete, čo vás pri stavbe čaká. Ak nevlastníte žiadnu nehnuteľnosť, a teda neviete, čo musíte vykonať, aby ste záhradné chatky mohli postaviť, v tomto článku vám to priblížime. Vo všeobecnosti platí, že ak chcete stavať nejaký objekt, je potrebné si pýtať povolenie od obce, alebo teda príslušného úradu, pod ktorý daná obec patrí. Vyjadrenie obce spočíva vo vydaní stavebného povolenia, alebo vydanie kladného stanoviska k ohláseniu stavby. Ak staviate záhradné chatky, ktoré sú nad 25 metrov štvorcových, budete potrebovať stavebné povolenie. Ak staviate chatku, ktorá má pod 25 metrov štvorcových, v tom prípade vám bude stačiť ohlásenie stavby. Obidva tieto úkony je potrebné vykonať ešte pred samotným začiatkom stavby, podmienky o ktoré povolenie musíte žiadať sa upravujú aj podľa toho, či budú záhradné chatky pripojené na inžinierske siete. Ak budete mať záhradnú chatu napojenú na inžinierske siete, potrebujete aj vyjadrenie dotknutých organizácii. Ak však kupujete len malý záhradný domček, ktorý bude na zemi len položený, nebude zapustený do zeme a ide o hotový záhradný altánok a povolenia nemusíte žiadať. Ak ste si však neni istý ohľadne toho, aké podmienky musíte splniť, v tom prípade vám odporúčame kontaktovať obecný, či mestský úrad, ktorý vám odpovie na všetky otázky.

Akú záhradnú chatku si vybrať?

Existujú viaceré druhy záhradných chatiek, čo znamená, že záhradné chatky sa vyrábajú z rôznych materiálov aj v rôznych prevedeniach. To, akú chatku si vybrať je len na vás a na vašich podmienkach, ktoré požadujete aby spĺňala. Vyberajte však len záhradné chatky, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov a za kvalitného technologického postupu. Ak máte záujem o kvalitné záhradné chatky, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.e-chatky.sk/.