Drevene altanky na mieru

Čarovné drevené altánky, ktoré s vami vydržia desaťročia

Altánky sú užitočným a navyše príjemným doplnkom do záhrady k rodinnému domu či víkendovej chaty. Vďaka záhradným altánkom získate priestor na oddych a miesto na rodinné oslavy či posedenia. Zároveň vám môžu dobre poslúžiť aj pri práce na záhrade. Na trhu nájdete množstvo množstvo rôznych štýlov altánkov, vyrobených z rôznych materiálov. Pri výbere materiálu si okrem úžitkových a praktických vlastností vyberať aj podľa dizajnu. Drevene altanky sú neoceniteľnou a nezameniteľnou dekoráciou vašej záhrady.

Drevené altánky s atmosférou

Drevene altanky na celoročné využívanie
Využitie drevených altánkov

Drevo, ako stavebný materiál, je najčastejšie využívaný pri stavbe záhradných altánkov. Dôvodom je hneď viacero. Drevo pomôže navodiť prírodnú atmosféru. Pri doplnení dreveného altánku kvetmi poskytne dokonalé útulné miesto pre relax a odpočinok. Ak chcete získať ešte krajšiu atmosféru, doplňte drevené altánky o správne tlmené osvetlenie, či už pod strechou alebo po obvode altánku.

Dizajnové prvky drevených altánkov

Už dávno neplatí, že drevené altánky musia mať len typickú štruktúru altánkov s najčastejšie využívanou šikmou strechou. V dnešnom svete sa môžu záhradné drevené altánky stať skutočne dizajnovým priestorom. Môžete ich doplniť od kovové doplnky, ktoré krásne podčiarknu teplé drevo. Ak si chcete altánok užiť aj v nepriaznivom počasí, môžete ho uzavrieť presklenými dverami. Ak si chcete na svojej záhrade vychutnať atmosféru prímorského letoviska siahnite po bielej farbe v kombinácií s doplnkami – ako nazberané vzdušné prímorské závesy. Keďže je drevo prírodný materiál bude si vyžadovať opateru a pravidelný náter. Najdôležitejšie mesiace sú apríl a október, ktoré sú ideálne mesiace na údržbu altánkov pred sezónou a po sezóne. Starostlivosť o drevené altánky neodkladajte, aby sa nestalo to, že vám novembrové dažďové a sychravé počasie znemožní pracovať s ochranným impregnačným náterom. Ak túžite po novom drevenom altánku a hľadáte niekoho, kto vám splní sen o pohodlnom altánku vo vašej záhrade, ste tu správne. Navštívte webovú stránku https://www.e-altanky.sk/ a nájdete tam profesionálov, ktorí majú bohaté skúsenosti s montážou a výrobou drevených altánkov.