Orechy majú veľa bielkovín

Vyskúšajte orechy ako zdravý snack

Príroda je skutočne bohatá a ponúka nám toho mnoho. To, čo je z prírody, je čisté a častokrát aj veľmi zdravé. Príkladom sú orechy. Sú súčasťou mnohých jedál, no niektorí z nás ich bohužiaľ radi nemajú. Je to škoda, pretože v sebe ukrývajú bohatstvo v podobe vitamínov, minerálov a látok, ktoré sú pre naše zdravie priam blahodárne. Či už obľubujete vlašské oriešky, mandle, kešu, arašidy, lieskovce alebo pistácie, vedzte, že s každým sústom si doprajete kus zdravia. Orechy by sme rozhodne nemali považovať iba za snack, ktorý si dáme k večernému filmu. Mali by byť súčasťou nášho plnohodnotného jedálnička.

Ako a kedy jesť orechy?

Orechy a čas na ich jedenie
Konzumácia orechov

Pokiaľ si myslíte, že si stačí dať solené arašidy na rodinnej oslave alebo večer pri televízii, rovno na to zabudnite. Oriešky totiž pražením a solením strácajú svoje prirodzené živiny. Ideálne je, pokiaľ si ich doprajete v ich prirodzenej podobe, čo znamená bez soli, bez praženia, bez čokolády či bez cukru. Ak chcete zabezpečiť svojmu telu dostatočný príjem všetkých vitamínov a minerálov, každý deň zjedzte v prieme 20 gramov týchto suchých plodov. Jesť ich môžete v priebehu celého dňa, ideálne však ráno alebo na obed. Môžete si ich pridať do jogurtu, ovsenej kaše, ovocia a podobne. Oriešky môžu byť súčasťou aj slaných jedál. Čoraz častejšie sa kombinujú so zeleninovými šalátmi či mäsom. Ich chuť vynikne a pohladí vaše chuťové poháriky. Z orieškov sa dokonca vyrábajú aj oleje, ktoré sú ideálnou prísadou do ľahkých letných šalátov.

Čo v sebe skrývajú orechy?

Oriešky môžeme považovať za hotový zázrak. Ukrývajú v sebe množstvo rastlinných bielkovín a zdravých tukov. Nájdeme v nich tiež vitamíny A, B a E. Neodmysliteľnou súčasťou orechov sú vápnik, magnézium či zinok. Ako vidíte, vďaka 20 gramom tohto bohatstva dostanete do tela skutočne prospešné látky. Počas pravidelnej konzumácie orechov budete mať viac energie, zlepší sa vám pleť, vlasy, nechty a posilníte si imunitu. Výskumy dokonca poukazujú na to, že pôsobia ako prevencia proti nádorovým ochoreniam alebo ochoreniam srdcovocievneho systému. Pre tých, ktorí sa cítia neustále pod stresom, máme skvelú správu. Oriešky vám pomôžu sa skoncentrovať a potlačia stres. Tak čo, zaradíte oriešky do svojho jedálnička? Všetko o orechoch nájdete na webe https://bezodpadu.sk/.