Modré rolety na strešné okná

Vyberáte rolety na strešné okná? Poradíme vám, na čo si dať pozor!

Strešné okná majú nepochybne veľké množstvo výhod a majitelia takýchto pokladov si ich určite s radosťou užívajú. Strešné okná a tienenie idú ruka v ruke, pretože počas dňa nám cez takýto priestor v streche môže preniknúť oveľa viac slnečného žiarenia, ako by sme chceli. To zapríčiňuje zbytočné prehrievanie priestoru pod strechou, a to je nežiaduce najmä v letných mesiacoch. Naopak, správne rolety na strešné okná zabezpečia, že sa cez ne slniečko nedostane a vo vnútri zostane počas celého dňa príjemný chládok. Na čo všetko je potrebné myslieť, pokiaľ vyberáte rolety na strešné okná? Čítajte ďalej a všetko sa dozviete.

Rozmery okna sú pri výbere roliet na strešné okná dôležité

Rolety na strešné okná a ich rozmery
Typy roliet na strešné okná

Väčšina strešných okien má v súčasnosti štandardizované veľkosti, a tak by ani pri nákupe roliet na strešné okná nemal byť problém. Pokiaľ ste si kúpili okná od kvalitných výrobcov, mali by mať v rohu prilepený štítok, z ktorého stačí odpísať kód a zájsť priamo k tomu istému výrobcovi alebo do inej predajne, ktorá sa špecializuje na rolety a tienenia do okien. Pokiaľ sa na vašom strešnom okne žiadny štítok nenachádza, nezúfajte. Stačí okno odmerať, odpísať si rozmery a zájsť do predajne s roletami. Rolety na strešné okná vám vyrobia na mieru.

V čom sú rolety na strešné okná výnimočnejšie ako iné typy tienenia?

Rolety na strešné okná si mnohí volia ako tú najlepšiu možnosť spomedzi všetkých. Žalúzie všetci dobre poznáme. Ich základom sú lamely žalúzií, ktoré dávajú majiteľovi možnosť navoliť si, aký prienik svetla požaduje. Spravidla sa dajú ovládať ovládacou tyčou. Farebná škála je síce bohatá, ale nie až taká ako pri roletách na strešné okná. Rolety majú oproti žalúziám jednu zásadnú výhodu. Keď sú úplne stiahnuté, svetlo cez ne neprejde, pretože rolety sú celistvé. Svetlo nie je možné regulovať ako pri žalúziách, avšak tienia úplne dokonalo. Mnohí výrobcovia pri svojich roletách na strešné okná garantujú nulovú priepustnosť svetla. Navyše je možné ich vyhotoviť takmer v akomkoľvek farebnom prevedení. Fantázii sa medze nekladú a pokiaľ si vyberiete spoľahlivého a ochotného výrobcu, určite splní vašu predstavu o dokonalých roletách na strešné okná.

Hľadáte ideálne rolety na strešné okná? Kliknite na webovú stránku https://zivotpodstrechou.sk/ a nájdite presne to, čo hľadáte!