Obliečky na postel na dobrý spánok

Vyberáte obliečky na posteľ pre letné mesiace?

Leto je ročné obdobie charakteristické dlhými dňami a vysokými teplotami. Nie každý však takéto počasie znáša dobre, a to sa prejavuje najmä nadmerným potením. Aj keď si mnohí z nás myslia, že pri spánku nás potenie obchádza, práve naopak. Počas spánku sa totiž potíme oveľa viac. V spálni môžeme vytvoriť prostredie, ktoré teplo trochu zmierni a nám sa bude spať pohodlnejšie. Skúste napríklad zatemniť svoj spálňu závesmi alebo žalúziami už ráno. Cez deň sa nevyhreje a bude v nej príjemný chládok. Skvelou cestou je takisto zvoliť si obliečky na postel, ktoré v lete chladia. Poďte sa spoločne s nami pozrieť, ako by mali vyzerať ideálne posteľné obliečky na leto. 

Saténové alebo bavlnené obliečky na posteľ?

Obliečky na postel, ktoré si obľúbite
Jednofarebné aj farebné obliečky na posteľ

Najčastejšou voľbou pri výbere posteľných obliečok býva rozhodne bavlna. Ide o čisto prírodný materiál, ktorý je jemný na dotyk a príjemný na telo. Nie nadarmo sa hovorí, že v čistých a voňavých perinách sa vyspíte ako v bavlnke. Tento materiál sa vyznačuje vysokou nasiakavosťou, čo je skvelé najmä v lete. Treba však podotknúť, že bavlna dokáže aj dobre hriať. Obliečky na posteľ vyrobené z tenšej bavlny sú na leto fajn, avšak napríklad flanelové odložte radšej na zimné mesiace. Bolo by vám pod nimi príliš teplo. Najideálnejším materiálom obliečok na posteľ v lete je jednoznačne satén. Je na dotyk oveľa jemnejší ako bavlnené posteľné prádlo. Špeciálnou úpravou bavlneného saténu sa dosahuje jeho lesk a ľahkosť. V saténových obliečkach na posteľ sa vyspíte ako na obláčiku. Dokonca dokáže v lete príjemne chladiť na tele, takže sa vám bude spať oveľa lepšie.

Ako sa starať o saténové obliečky na posteľ?

Mnoho ľudí má predsudky a myslia si, že satén je príliš náročný na údržbu. Je to ale presne naopak. Saténové obliečky na posteľ si nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Pokiaľ ich necháte voľne uschnúť na vzduchu prevesené cez šnúru, nie je nutné ich ani žehliť. Ak vás napadlo vysušiť ich v sušičke, rýchlo na to zabudnite. Ich lesklá povrchová úprava by sa mohla poškodiť. Napraviť to späť by už bohužiaľ bolo veľmi ťažké. Najširší sortiment kvalitných obliečok na posteľ nájdete na webovej stránke https://www.scanquilt.sk/