Svietidlá na stojane

Správne vybrané svietidlá dokážu zlepšiť náladu i pridať miestnosti na útulnosti!

Zariaďovanie domácnosti buď milujeme alebo nenávidíme. Sú takí, ktorých vyberanie a ladenie jednotlivých kusov nábytku baví a doslova sa v ňom vyžívajú. Niektorí, naopak, to berú ako nutnosť, ktorou si treba prejsť. Nábytok môže byť pekný aj funkčný. Tieto dve vlastnosti sa v súčasnosti rozhodne vylučujú. Výrobcovia nábytku sa snažia svoje výrobky prispôsobiť potrebám kupujúcich a nie je tomu iba ani v prípade osvetlenia do jednotlivých miestností. Svietidlá je rozhodne ťažké vybrať, nakoľko sortiment je skutočne široký a častokrát sa nevieme rozhodnúť. Prečítajte si, na základe čoho svietidlá vybrať a ako je možné vďaka nim zútulniť miestnosť. 

Prečo sú svietidlá také dôležité?

Svietidlá v najmodernejšom štýle
Výber svietidiel podľa vášho vkusu

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, no správne osvetlenie je v domácnosti skutočne dôležité. Určite poznáte ten pocit, keď sa vám vypáli žiarovka na lustri alebo máte v obývačke nedostatočné svetlo, kvôli ktorému sa vám zle číta či pozerá televízor. Nejde iba o to, že pri nesprávnom osvetlení si kazíte oči. Svetlo, ktoré svietidlá produkujú, dokáže totiž výrazne ovplyvňovať našu náladu. A tak pokiaľ sa nabudúce budete cítiť „pod psa“, porozmýšľajte nad výmenou vášho osvetlenia. Aby sme však prešli k podstate výberu svietidiel, je nutné podotknúť, že do každej jednej miestnosti je potrebné ich vyberať s istou dávkou citlivosti a vkusu. Nekúpite si predsa do kúpeľne veľký stropný luster či do spálne maličké bodové svetielka. Vždy dopredu myslite na to, ako veľmi chcete mať danú miestnosť osvetlenú a aký štýl svietidiel sa vám bude hodiť. Ak milujete dlhé zimné večery na gauči pri knihe, určite si okrem lustru zadovážte aj lampu, ktorá bude miestnosť príjemne osvetľovať a navyše môže pôsobiť dizajnovo. 

So svietidlami dokážete ušetriť veľa energie

Mnoho výrobcov ponúka takzvané LED svietidlá, ktoré sú charakteristické tým, že spotrebujú menej energie ako tie bežné. Pri výbere žiarovky do svietidla je preto potrebné sa pozerať na údaj, ktorý je uvádzaný v lúmenoch. Tento údaj vám napovie, aký silný svetelný zdroj je. V kategóriách LED svietidiel nájdete svietidlá od výmyslu sveta. Vyberte si preto podľa vášho vkusu i svetelných vlastností. Nezabúdajte, že svetlo v domácnosti je skutočne dôležitou súčasťou interiéru. Tie správne svietidlá nájdete na webovej stránke http://www.legrand.sk/.