Štrbské pleso je najznámejšie jazero

Spoznajte bližšie Štrbské pleso

Štrbské pleso je najznámejšie jazero, ktoré sa nachádza vo Vysokých Tatrách v obci, ktorá nesie rovnaké meno. V blízkom okolí samotného jazera sa nachádzajú liečebné domy a ústavy, nakoľko vysokohorská klíma je vynikajúca na regeneráciu a načerpanie nových síl. Využívajú ho teda kúpeľní hostia pre svoje pobyty. V okolí je však aj mnoho hotelov a penziónov, ktoré návštevníkom Vysokých Tatier poskytujú vynikajúce služby. Od príjemných malých hotelov rodinného charakteru po luxusné elegantné hotely, ktoré uspokoja aj najnáročnejšiu klientelu.

Ubytovanie a ponuka služieb

Priezračné Štrbské pleso
Ubytovanie na Štrbskom plese

Dovolenkári, ktorí si vybrali za cieľ svojej dovolenky Štrbské pleso tu môžu svoje voľné chvíle stráviť aktívnym aj pasívnym oddychom.  Väčšina hotelov ponúka vysoký štandard wellness služieb, ktoré v kombinácii s chutnou kuchyňou a príjemnými prechádzkami okolo jazera poskytujú tú správnu dovolenku. Člnkovanie na jazere Štrbské pleso má viac ako storočnú tradíciu a je obľúbené až dodnes. Päť kilometrov dlhý náučný chodník, ktorý vedie dookola plesa je zameraný na poznávanie fauny a flóry a dá sa zvládnuť aj s kočíkom a malými deťmi. Po trase okolo plesa sú oddychové zóny s lavičkami a informačnými tabuľami, podľa ktorých jednoducho zistíte, ktorý štít z nádhernej panorámy práve vidíte. Pre rodiny s deťmi sa každoročne na Štrbskom Plese konajú rôzne zábavné podujatia, ktoré ponúkajú športové a vedomostné súťaže a atrakcie. V zimnom období vyhľadávajú túto lokalitu najmä lyžiari, pretože svahy, ktoré toto stredisko ponúka sú dobre udržiavané a sú vhodné pre náročných aj menej skúsených lyžiarov. Keď budete dovolenkovať na Štrbskom Plese, alebo sem pôjdete len na výlet, nezabudnite sa ísť pozrieť na skokanské mostíky. Sú súčasťou histórie Štrbského Plesa a najväčšej športovej udalosti, ktorá sa tu konala a to majstrovstiev sveta v lyžiarskych disciplínach v r. 1970. Dnes si môžu milovníci adrenalínu skočiť zo skokanských mostíkov bungee jumping.

Obľúbené turistické trasy

Štrbské Pleso je ideálne východiskové miesto pre mnohé turistické trasy, či výlety do dolín. Obľúbenou nenáročnou prechádzkou je výlet na Popradské pleso. Túto túru zvládnu aj deti a turisti so slabšou kondíciou. Vedie pohodovým a upraveným lesným chodníkom. Pre náročnejších turistov môže byť Popradské pleso len medzizastávkou. Trasa vedie ďalej napríklad na výstup na Rysy, Kôprovský štít, alebo k Hincovým plesám.

Na stránke: http://travelcase.tmrhotels.com nájdete tie najlepšie tipy na výlety vo Vysokých Tatrách.