Plánujete odstránenie tetovania?

Rôzne názory na odstránenie tetovania: Ľutujete rozhodnutie z mladosti?

Tetovanie je pomerne obľúbený spôsob prejavu rebélie u mladých. Mnohí ho však považujú za umenie, niektorí tatéri hovoria, že sa cez maľovanie na kožu vyjadrujú. V prípade, že takúto ozdobu oľutujete, prichádza do úvahy odstránenie tetovania. Odstránenie tetovania je pomerne zd=lhavý proces, pretože pigment v tetovaní sa aj tým najlepším laserom rozbíja len pomaly. Organizmus potrebuje čas na zotavenie, a medzi jednotlivými zákrokmi odstraňovania tetovania je potrebná prestávka po dobu niekoľkých týždňov.

Napriek tomu, že odstránenie tetovania nie je ani zďaleka tak jednoduché ako dať si niečo vytetovať, mnohí sa pre takýto zákrok rozhodnú. Prechádza však tomu mnoho myšlienok a neistoty.

Je odstránenie tetovania naozaj pre mňa?

Je paradoxné, ako niekedy odstránenie tetovania vyžaduje viac rozhodovania ako samotné tetovanie, že? Tetovanie síce bolí, ale dá sa to zvládnuť, a v prípade jednoduchších kresieb sa dá zvládnuť na jedno-dve posedenia. Naopak, odstránenie tetovania je možné len po viacerých zákrokoch. Síce každý z nich trvá len krátko, bolesťou sa to dá pripodobniť tetovaniu a žiaľ, cenovo je to vyššie.

Odstránenie tetovania

Okrem takéhoto dlhodobého záväzku k pravidelnej návšteve salóna však je dôležité naozaj zvážiť, či je odstránenie pre vás. Predovšetkým, je tu možnosť – nie veľká – že tetovanie nikdy dokonale neodstránite. Budete radšej žiť s tetovaním, ktoré prípadne prekryjete? Alebo sa rozhodnete pre odstránenie, ktoré možno bude neúspešné? V tom prípade vám na tele ostane nerovnomerná kresba nejednotnej farby. Bude to vyzerať skôr ako nepríjemná jazva než ako skutočné – nech už hocako oľutovaniahodné – tetovanie.

Naozaj je to niečo, čo si chcem dať odstrániť?

Niekedy je dôležité opýtať sa, či by sme si dali odstrániť každú jazvu alebo stopu po omyloch z mladosti. Pravdepodobne by bola naša odpoveď nie. Pri tetovaní však moderná plastická medicína priniesla niekoľko možností, a preto sa už ani nepozastavíme nad tým, že aj takáto chyba môže byť spomienkou, ktorá nás môže životom sprevádzať aj v dobrom. Je teda na vás zvážiť, či je to len chyba, na ktorú chcete zabudnúť, alebo je to chyba, z ktorej sa chcete poučiť.

Niekedy je to oboje. A niekedy sa k tetovaniu viaže príbeh, ktorý by bola škoda len tak zmazať. Okrem toho, nič nie je väčším výkričníkom pre dorastajúcich potomkov, ako jedno nevhodné tetovanie, ktoré vám ostane navždy.

Súhlasíte?