Ako založiť trávnik svojpomocne

Rady, ako založiť trávnik rýchlo a lacno

Exteriér domu si každý z nás predstavuje inak, no neodmysliteľnou súčasťou je pekný trávnik. I keď si na záhrade radi pestujeme kvety, ovocie či zeleninu, trávnatá časť dodá celému exteriéru akúsi útulnosť. Pokiaľ je pekne udržiavaný, neexistuje nič lepšie, ako sa po ňom v letných mesiacoch prechádzať naboso. Ležať na tráve a užívať si lúče slnka býva častokrát obľúbenou činnosťou mnohých z nás, preto už na jar zasievajú trávnik a snažia sa, aby bol až do jesene krásne zelený a zdravo vyzerajúci. Prečítajte či pár rád a tipov, ako založiť trávnik tak, aby vás to nevyšlo draho.

Ako založiť trávnik krok po kroku

Tipy ako založiť trávnik
Nápady na založenie trávnika

Mnohí sa so založením trávnika nezaoberajú a zavolajú si firmu, ktorá to vyrieši za nich. Áno, aj to je riešenie. My však nepoznáme väčšiu radosť, ako keď si založíme trávnik sami a potom sa z neho tešíme po zvyšok roka. Rady, ako založiť trávnik od začiatku, častokrát odporúčajú pripraviť si pôdu. Tú treba poriadne prekypriť. Zásadne platí, že čím viac, tým lepšie. Nemusíte sa toho vôbec obávať. Pokojne pôdu skyprite až do hĺbky vášho rýľa. Ide totiž o to, aby sa otvorila spodná pôda a mohla teda lepšie vsakovať voda. Takáto pôda však ešte nie je pripravená na výsadbu. Teraz je nutné pôdu uhladiť prostredníctvom hrablí. Hrable dokážu efektívne odstrániť rôzne nerovnosti. Chceme predsa dosiahnuť, aby bol trávnik pekne rovný a hladký. Tipy, ako založiť trávnik v tomto bode varujú. Mnohí totiž rovno prechádzajú k výsadbe namiesto toho, aby aplikovali prípravok na skvalitnenie pôdy a rôzne hnojivá, ktoré pomáhajú k tomu, aby trávnik vyzeral zdravo. 

Ako založiť trávnik bez toho, aby sme to zbytočne preplatili

Ak chcete na založení trávnika ušetriť nejaké to euro, jednou z ciest je pustiť sa do výsadby sám. Pokiaľ si zavoláte firmu, ktorá sa na zakladanie trávnikov špecializuje, pravdepodobne si za to poriadne priplatíte. Čo sa týka hnojív, takisto nemusíte kupovať to najdrahšie, čo trh ponúka. Kvalitné hnojivá sa v podstate dajú vyrobiť aj doma, no ak chcete zachovať krásny vzhľad svoj trávnika, pravdepodobne sa nevyhnete ani tým kupovaným. Ako založiť trávnik bez zbytočného stresu a paniky? Všetko potrebné sa dozviete sa webovej stránke http://www.osivo.sk