Vankus pre psa, ktorý bude mať rád

Pelech verzus vankúš pre psa

Máte doma psíka a uvažujete nad tým, ako mu dopriať čo najviac komfortu? Pes je skutočne vďačné zviera, ktoré si zaslúži našu lásku a starostlivosť. Okrem toho, že nám robí radosť, dokáže aj pomôcť. Preto by sme sa mu mali venovať najviac, ako to len ide. Základom starostlivosti je vyčleniť mu miesto na oddych. Takéto miesto by malo patriť iba jemu a preto je najlepšie doň umiestniť vankus pre psa alebo pelech. Vankúš predstavuje skvelú alternatívu k pelechu a v súčasnosti sú mimoriadne žiadané. Majú totiž mnoho výhod, vďaka ktorým je psík spokojnejší a šťastnejší. Tak sa poďme pozrieť, ktoré to sú. 

Komfortný oddych s výhľadom

Vankus pre psa na príjemný spánok
Pohodlie na vankúši pre psa

Presne takto by sa dal definovať vankúš pre psa. Klasický pelech je v podstate niečo, čo má bočné steny. Pri výbere pelechu by ste si preto mali dať pozor, aby bol dostatočne veľký. Bočné steny by veľkému psíkovi mohli brániť v tom, aby sa doň pohodlne uložil. Pri vankúši pre psa však toto nehrozí. Vankúšik je bez bočných stien a tak je iba na psíkovi, akú polohu si na ňom nájde. Je potrebné podotknúť, že každý psík je iný a každému vyhovuje niečo iné. Niektoré sa radi schovajú do pelechu a bočné steny ich akoby chránia. Niektoré sú príliš zvedavé a neodpustia si sledovanie okolitej situácie ani počas relaxu. Práve vtedy bude najlepšou voľbou vankúš pre psa. Odporúčame svojho psíka nejakú dobu sledovať a až potom zaobstarať buď pelech alebo matrac. 

Z čoho máte na výber?

Ak ste už hľadali vankúše pre psov na internete, pravdepodobne vás pozitívne prekvapil široký výber. Výrobcovia potrieb pre psíkov veľmi dobre vedia, aké sú trendy a tak sa snažia prispôsobiť dopytu. Vankúš pre psa je spravidla o niečo tvrdší ako klasický pelech. Jeho povrch môže byť vyrobený z rôznych materiálov, no vyberte si taký, ktorý je odolný voči škrabancom a mechanickým poškodeniam. Niektoré majú špeciálnu povrchovú úpravu, aby sa psíkovi nešmýkalo. Navyše väčšinu z nich je možné prať v práčke, čo je naozaj skvelé. Našli ste už ideálny vankúš pre vášho psa? Pokiaľ nie, neváhajte a kliknite na webovú stránku https://www.queedo.sk/.