Krásne modré spoločenské šaty

Osobnosť ženy a dámske spoločenské šaty

Už v minulosti panoval trend, ktorý presadzoval to, že žena musí byť upravená. Postavenie ženy v spoločnosti je dané nielen tým, že sa stará o domácnosť, ale aj tým, že by mala byť reprezentatívna. Na to, ako žena vyzerá vplývajú aj dámske spoločenské šaty. Niektoré ženy ich nosia len na výnimočné príležitosti, pre iné sú ich každodennou súčasťou. Každá žena chce byť krásna, upravená a prítomných ohúriť. Práve voľba vhodných spoločenských šiat to dokáže docieliť.

Ženská postava a výber dámskych spoločenských šiat

Každá žena je iná a jedinečná. To isté platí aj o jednotlivých typoch ženskej postavy. Niektoré ženy majú dlhé nohy, niektoré širšie boky, ďalšie zase iné špecifiká, ktoré mnohé z nich považujú za ich nedokonalosti. Každá žena je však krásna taká, aká je. Výber vhodného typu a strihu šiat dokáže zakryť nedokonalosti ženskej postavy a vyzdvihnúť jej prednosti.

Postava typu „hruška“ a výber strihu dámskych spoločenských šiat

V tomto prípade budeme hovoriť o ženách, ktoré majú štíhly pás, avšak širšie boky. Dámske spoločenské šaty by mali zaujať vrchnou časťou ženskej postavy – napríklad zaujímavým zdobením. Aby vynikla vaša postava, zvoľte také šaty, ktoré zvýraznia váš chudý pás, avšak šikovne skryjú širšie boky.

Širšie ramená a výber strihu dámskych spoločenských šiat

krásne dámske spoločenské šaty na plesNie každá žena má dokonalé ramená. Niektoré ich majú príliš široké, iné zase ochabnuté. Ramená je v tomto prípade vhodné zakryť – napríklad dlhšími rukávmi, ktoré sú na ich konci rozšírené, prípadne rukávmi, ktoré sú nariasené. Nič však nepokazíte ani výberom šiat, ktoré majú len jeden rukáv, prípadne ramienko.

Výber dámskych spoločenských šiat pre nízke postavy

Máloktorá žena sa narodila s ideálnou výškou modelky. Nič nepokazíte šatami, ktoré sa dokonale zosúladia s líniami vašej postavy. Postavu opticky predĺžia šaty, ktoré sú súvislé – neskladajú sa z viacerých častí. Na nízke postavy sa veľmi nehodia ani zbytočne veľké ozdoby, ako napríklad mašle či veľké rukávy.

Výber dámskych spoločenských šiat v prípade postavy plus size

Aj pre ženy s plnšími krivkami existuje riešenie, ktorým sú dámske spoločenské šaty, ktoré dokonale padnú na ich postavu. Nadýchané šaty, ktoré sú zbytočne veľké a široké rozširujú postavu.

Ženy útlej postavy a dámske spoločenské šaty

Objem takémuto typu postavy dokážeme dodať šatami, ktoré majú volániky, plné rukávy a sú navrstvené. Takéto šaty postavy opticky zvyšujú. Nariasenou sukňou tiež nič nepokazíte.