Ploty Bratislava pre rodinné domy

Najčastejšie druhy plotov, s ktorými sa stretávame v exteriéri domácností

Ploty nie sú len to, čo chráni váš pozemok. Je to aj dôležitá estetická súčasť vašej záhrady či inej časti exteriéru. Mali by byť teda nielen kvalitné, ale súčasne aj pekné. Kvalitný plot dokáže ochrániť nehnuteľnosť tak pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich, ale v mnohých prípadoch aj pred nezvanými návštevníkmi. Ploty Bratislava predstavujú to, čo váš pozemok ochráni. Ak chcete, aby vo vašom okolí bola len skutočná kvalita, poradíme pri ich správnom výbere!

Základné rozdelenie plotov

Krásne ploty Bratislava
Ochrana pozemku s plotom

Ploty možno rozdeliť do viacerých kategórií. Základ však predstavuje to, z čoho sú vyrobené. Možno ich rozdeliť nasledovne:

Kovové ploty – ak hľadáte plot, ktorý bude charakteristický tak dlhou životnosťou, ako aj estetickou funkciou, kovové ploty sú pre vás tým správnym riešením. Pripravte sa však, že na ich obstaranie budete potrebovať väčší finančný obnos. Výsledok vás však určite poteší aj po niekoľkých rokoch, kedy nebudú vyžadovať takmer žiadne dodatočné úpravy.

Betónové ploty – patria do kategórie tých, ktoré vám poskytnú maximálnu ochranu. Betón ako stavebný materiál patrí medzi tie, ktoré sa poškodia len veľmi ťažko. Okrem toho vášmu pozemku poskytne aj ochranu. Čo sa týka náročnosti na údržbu, takmer žiadnu si nevyžadujú. Na pohľad pôsobia mohutne, vďaka čomu ich môžete ozdobiť napríklad popínavými rastlinami.

Drevené ploty – ploty z dreva sú skôr charakteristické pre prostredie, ktoré obopína les alebo vysokohorské prostredie. Predstavujú prírodný materiál, ktorý sa presne hodí do prírody. Drevo predstavuje ekologický materiál, preto je potrebné rátať aj s potrebou jeho väčšej starostlivosti.

Pletivové ploty – patrí do kategórie tých lacnejších plotov, z toho dôvodu sa najčastejšie používajú pri oplotení väčších plôch. Sú charakteristické vysokým stupňom ochrany, pričom ochranu je možné zvýšiť napríklad zavedením ostnatých prvkov do ich štruktúry. Pri plote z pletiva však treba počítať s tým, že v porovnaní s ostatnými druhmi plotov nevyzerá až tak esteticky dobre.

Živé ploty – sú veľmi obľúbené a vyzerajú skutočne pekne. Živé ploty majú však jednu nevýhodu, ktorú je možné vyriešiť pomerne rýchlo – živý plot poskytuje menší stupeň ochrany. Tento problém je však vyriešiteľný napríklad vďaka pletivu, ktoré zvýši bezpečnosť. Aj napriek tejto drobnej nevýhode je živý plot stále veľmi obľúbený.

Kvalitné ploty v Bratislave a okolí

Chcete mať kvalitný plot a ste z okolia Bratislavy? V tom prípade navštívte stránku http://exterierstav.sk/. Na tejto stránke nájdete mnoho zaujímavých vecí, ktoré vám pri výbere vhodného plota pre vašu domácnosť pomôžu. Majte krásny plot aj vy!