Stykač a bezpečie v domácnosti

Kvalitný stykač – poznáte jeho výhody v domácnosti?

Iba málokedy myslíme na to, aký pohodlný život v súčasnej dobe vlastne žijeme. Mnohé prístroje a zariadenia nám uľahčujú život na každodennej báze a to až natoľko, že si nevieme predstaviť život bez nich. Častokrát však ani len netušíme, čo stojí za tým, že sa svetlo rozsvieti, keď prejdeme okolo. Nezamýšľame sa ani nad tým, že stlačením jedného gombíka dokážeme uvariť jedlo. Dnes si však bližšie predstavíme stykač. Aj ten totiž dokáže náš život skvalitniť. A nielen to. Vďaka nemu dokážeme ušetriť aj nejaké euro navyše v domácnosti. Tak sa poďte spolu s nami pozrieť, čo to vlastne je a aká je jeho úloha.

Malé zariadenie s veľkou funkciou

Stykač a jeho benefity
Bezpečná domácnosť so stykačom

Aj takto by sa dal charakterizovať stykač. Patrí medzi elektroinštalačný materiál a jeho úloha je jasná každému skúsenému elektrikárovi. Ide v podstate o spínač, ktorý je ovládaný elektromagneticky. Najčastejšie sa využívajú v priemysle, napríklad pri elektromotoroch, ktoré dnes zažívajú veľký boom. Svoje miesto si však nájdu aj v iných výkonnejších obvodoch a tiež v domácnostiach. Skladá sa z niekoľkých podstatných kontaktov. Jednoducho ich môžeme rozdeliť na hlavné a vedľajšie, pričom hlavné slúžia práve na spínanie hlavného spotrebiča. Vedľajšie sa potom starajú napríklad o svetelnú signalizáciu alebo inú informačnú signalizáciu. Mnohí ľudia si stykač zamieňajú s relé, avšak v žiadnom prípade nejde o synonymum. Tieto dve zdanlivo podobné zariadenia majú svoje špecifiká. Ako sme už spomínali, stykač je určený práve na spínanie veľkých elektrických obvodov.

Stykač si našiel svoje miesto aj v našich domácnostiach

Niet sa čomu čudovať. Takéto šikovné zariadenie by totiž bola veľká škoda nevyužiť práve v našich domovoch. A práve tam sú využívané napríklad pri vykurovaní domácnosti či ohrievaní vody. Ak máte elektrický bojler, určite je vám jasné, že tieto činnosti môžu byť pekné drahé. To však neplatí v prípade, ak sa rozhodnete využívať nízku tarifu počas noci či víkendov. Aby ste ju mohli využívať, je potrebné požiadať distribučnú spoločnosť o dvojtarifný elektromer, súčasťou ktorého je aj stykač. Dokáže vám teda v konečnom dôsledku pomôcť ušetriť kopu peňazí, ktoré by ste inak minuli na energiu. Vyberte si aj vy kvalitný stykač na webovej stránke http://www.legrand.sk/.