Kuracie mäso so zeleninou

Kvalitné kuracie mäso – vyskúšajte z neho tieto recepty

Aj keď vegáni by s nami rozhodne nesúhlasili, mäso sa vo všeobecnosti považuje za zdroj mnohých živín potrebných pre fungovanie nášho tela. Z výskumov totiž jasne vyplýva, že z rastlinnej stravy nedokážeme prijať toľko vitamínov a minerálov ako z tých živočíšnych. Nie je však mäso ako mäso a preto by sme pri výbere mali dbať hlavne na jeho kvalitu. Jedným z najzdravších druhov mäsa je kuracie mäso. Je chutné, energeticky bohaté a v kuchyni sa s ním dá doslova čarovať. Ak vám chýba inšpirácia na rýchle a zdravé recepty, čítajte pozorne ďalej. 

Ľahké a zdravé jedlá

Kuracie mäso na paprike
Ochutenie kuracieho mäsa

Presne také už mnohých odrádzajú iba na základe toho, že majú v názve „zdravé“. Zdravé jedlá však môžu byť veľmi chutné. A práve kuracie mäso im vie dodať úžasnú chuť. Ak teda patríte k tým, ktorí preferujú zdravý životný štýl, cvičia a jednoducho sa chcú udržať fit, tento druh mäsa by vo vašich receptoch rozhodne nemal chýbať. A aké recepty z neho pripraviť? Je ich nespočetne mnoho, no my preferujeme kuracie prsia na prírodno alebo grilované kuracie prsia. Čo sa týka korenín, máte absolútne voľnú ruku. Každý si môže mäsko dochutiť podľa vlastných chuťových pohárikov. Ako prílohu odporúčame zvoliť zeleninový šalát so semienkami, feta syrom alebo kozím syrom pokvapkaný olivovým olejom. Za vyskúšanie rozhodne tiež stojí špenátové rizoto s kúskami kuracieho mäsa. Kuracinu môžete vmiešať do rizota alebo ugrilovať samostatne a nakrájať navrch. Nezabudnite rizoto posypať čerstvým parmezánom. Tento lahodný syr bude čerešničkou na torte. 

Vymeňte tradičné recepty za ich zdravšiu verziu

Kto z nás nemiluje smotanový perkelt alebo rezne? Aj keď nepatria k tým úplne najzdravším jedlám, sú chutné a práve preto sa na našich tanieroch objavujú tak často. Čo však vyskúšať uvariť ich zdravšie verzie? Tak si napríklad predstavte, že obalíte kuracie prsia v trojobale a namiesto toho, aby ste ich ponorili do oleja, pokvapkáte ich olivovým olejom a necháte upiecť v rúre. Kuracie mäso je veľmi variabilné a hodí sa takmer do každého receptu. Spomeňte si naň, keď najbližšie budete pripravovať svoje obľúbené jedlo. Prečítajte si viac o kvalite kuracieho mäsa na webovej stránke http://www.kurakralovske.sk.