Kari kura

Kura na mnoho spôsobov

Kura a kuracie mäso je azda najobľúbenejší druh mäsa. Majú ho radi deti, aj dospeláci. Podáva sa na rôznych oslavách, svadbách, konferenciách práve kvôli tomu, že patrí medzi obľúbený druh mäsa. Kura sa dá pripraviť naozaj na mnoho spôsobov. Od pečeného, cez varené až po dusené, či grilované. Ako ho pripravíte je na vás a na vašich hosťoch. Treba ho vedieť len správne ochutiť a výborný obed a večera je na svete.

Kura na nedeľný obed

Kura na koreňovej zelenine
Príloha ku kuraťu môže byť ryža aj zemiaky

Kura ako voľba na nedeľný obed určite nie je zlý nápad. Ak k vám má prísť návšteva, určite je to vhodný výber. Už len treba mäso správne pripraviť a pokojne môžete podávať chutný nedeľný obed. Kura si umyte a naporciujete. Časti, ktoré sa nehodia na pečenie použite do slepačej polievky a tým použijete celé kura a nebudete mať žiadne odpadky. K tomu, aby ste vytvorili skvelý a chutný obed potrebujete dobre mäso, čiže kura, niekoľko skvelých korenín ako je paprika, čierne korenie, oregano, netreba zabudnúť ani na cesnak, ten vždy dodáva jedlu špecifickú chuť. Netreba sa báť experimentovať s bylinkami, často krát je to veľmi chutné. Kura je možné pripraviť na niekoľko spôsobov, či už ho upečiete alebo uvaríte je na vás a na tom , ako to majú radi vaši hostia alebo členovia vašej rodiny.

A príloha?

A samozrejme netreba zabúdať ani na prílohu. Príloha ku kuraciemu mäsu môže byť rozmanitá. Klasická ryža alebo špeciálne pripravená ryža ochutená karí korením alebo zmiešaná so zeleninou. Alebo to môže byť nejaký iný špeciálny druh ryže. Ryža býva pomerne obľúbenou prílohou. Alebo môžete ku kure nakombinovať pol ryže a pol zemiakov. Pre každého niečo. Zemiaky varené, pučené alebo opekané. Do pučených zemiakov pridajte cibuľku a nadrobno nakrájanú slaninku a skvelá , netradičná príloha je na svete. A samozrejme nezabúdajte na zeleninu. Ku kure sa hodí zeleninový šalát. Buď z čerstvej zeleniny alebo z mrazenej a následne udusenej zeleniny, ktorú dochutíte podľa svojich chutí. Príloha dodáva akémukoľvek jedlu celkom iný rozmer a inak to nie je ani pri kure, či kuracom mäse.

Viac skvelých nápadov na nedeľný obed s kurou nájdete na http://www.kurakralovske.sk