Kvalitné krbove kachle s výmenníkom

Krbové kachle s výmenníkom ako alternatíva vykurovania celého domu

Vykurovanie krbom je v súčasnosti čoraz viac populárnejšie či už v starších domoch alebo aj novostavbách. Je riešené ako doplnkové vykurovanie na ušetrenie energií alebo ako hlavný druh vykurovania. Využíva sa dokonca aj v bytovkách doplnením jednoduchého krbu. Podmienkou je samozrejme vlastnenie vyhovujúceho komína. Pri vykurovaní krbom sú v podstate dve možnosti – zakúpiť samostatný krb alebo inštalovať krbové kachle s výmenníkom. Samostatný krb je jednoduchá záležitosť. Stačí požiadať o revíziu kominára a krb jednoducho zapojiť a môžete vykurovať. Krbove kachle s výmenníkom sú o niečo náročnejšie. Taktiež je potrebné urobiť revíziu komína avšak potom je potrebné zavolať odborníka, ktorý krbové kachle postaví a odborne zapojí krbovú vložku s výmenníkom.

Spôsob vykurovania krbovými kachlami s výmenníkom

Krbove kachle s výmenníkom na mieru
Montáž krbových kachlí s výmenníkom

Jednoduchý samo stojaci krb rieši vykurovanie hlavne tej izby, v ktorej sa nachádza. Je pravdou, že do určitej miery zohrieva aj ostatné miestnosti ak sú otvorené dvere, ale nedostatočne. Krbové kachle s výmenníkom sú zariadením, ktoré je určené na vykurovanie všetkých miestností rovnomerne. Tu už môžeme skôr hovoriť o vykurovacej sústave. Vykurovanie je realizované ohrevom vody vo výmenníku, ktorý sa nachádza nad krbom a odtiaľ ide do vyrovnávacieho zásobníka a radiátorov. Vykurovacia sústava okrem toho obsahuje aj čerpadlo, expanznú nádobu, poistné ventily atď. V expanznej nádobe sa naukumuluje teplá voda a tá vo vykurovacej sústave cirkuluje aj potom, keď už oheň v krbe dohorí.

Inštalácia je prácou výsostne pre odborníkov

Vykurovanie krbom je v súčasnosti čoraz populárnejšie. Horenie ohňa v krbe nielen zahreje ale aj príjemne zrelaxuje. Okrem toho je výhodou zníženie nákladov na vykurovanie. Krbové kachle s výmenníkom sú zložitým zariadením, ktoré by od začiatku až do konca inštalácie mala vykonávať odborná firma. Inak hrozí riziko vzniku poistnej udalosti – vyhorenia. Po inštalácii tejto vykurovacej sústavy si v zimných mesiacoch budete môcť užívať príjemné teplo domova obohatené o sedenie pri krbe a pozeraní do horiaceho ohňa. Práve takýmto spôsobom dokonale zrelaxujete aj sa zohrejete. Viac informácií o krbových kachliach s výmenníkom získate po navštívení nasledujúcej internetovej stránky: https://www.krb-kachle.sk/.