Krbová vložka a jej výber

Krbová vložka – na čo si dať pozor pri jej výbere?

Určite, keď ste sa rozhodovali, že akej farby bude váš krb, veľa ľudí vás upozornilo aby ste si ho dali tmavší, a nie biely, pretože ho budete mať od krbovej vložky rýchlo špinavý. To však nie je úplne správne a pokiaľ nebudete s krbovou vložkou zaobchdzať správne, budete mať akúkoľvek farbu špinavú, ak však budete s ním zaobchádzať správne vydrží vám čistá aj biela farba, zapamätajte si, že krbová vložka nie je na vine špineniu, ale nesprávna manipulácia s ňou.

Ako správne manipulovať s krbovou vložkou?

Krbová vložka a jej využitie
Výhody krbovej vložka – poznáte ich?

Aj keď to možno nevyzerá ako žiadna veda, ale manipulácia s krbovou vložkou má svoje pravidlá. Samozrejme, je veľmi dôležité, aby bola krbová vložka osadená správne, pretože iba vtedy je krb kvalitný a hlavne bezpečný na používanie. Krbová vložka si však vyžaduje určité pravidlá pri jej používaní, poďme sa na ne spoločne pozrieť. Predtým, než zapalíte oheň v krbe, uistite sa, že drevo je čisté a suché, pretože mokré drevo zbytočne dymí, a tým znečisťuje priestor okolo krbovej vložky. Krbovú vložku poriadne zatvárajte, toto je veľmi dôležité, nielen preto aby ste ochránili krb pred znečistením, ale aj pre vaše zdravie, únik plynov z krbu je veľmi nebezpečný. Krbová vložka je špecifická aj tým, že ak nechcete aby zašpinila okolie krbu, v tom prípade vždy keď ju potrebujete otvoriť, otvorte najprv komín, aby oheň a dym sálali do komína a nie do miestnosti. Do krbu by ste mali prihadzovať vždy až keď oheň tlie. Ak budete dodržiavať tieto základné postupy, potom sa nemusíte obávať toho, že by bol váš krb začmudený od dymu, práve naopak, zostane pekne čistý, a zároveň sa vám nepoškodí ani krbová vložka a ani samotný komín.

Ako udržiavať čistotu krbovej vložky?

Krbovú vložku by ste mali udržiavať v čistote, vždy keď popol vychladne tak ho povysávajte, prípadne vyčistite lopatkou. Ak máte špinavé dvierka na krbe, vyčistite ich. Na čistenie skla v krbe existuje viacero spôsobov, v obchodoch ktoré sa špecializujú na krby nájdete prostriedky a pomôcky na čistenia skla. Ak si chcete vyčistiť sklo prírodnou cestou, potom na hubku naneste trochu vychladnutého popola a sklo vyčistite. Nezabúdajte, že ak je čistá krbová vložka, potom aj životnosť krbovej vložky je dlhšia. Ak sa chcete dozvedieť viac o krbových vložkách, potom sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.krb-vlozky.sk/.