Nová gastroenterológia

Gastroenterológia odhalí či trpíte potravinovými intoleranciami

Dá sa povedať, že človek žije viac menej spokojný život, ktorý ovplyvňujú rôzne vonkajšie okolnosti. No v momente, keď ochorie, tak všetky ostatné starosti idú bokom. Pretože je preňho prvoradé vyliečiť sa. Keď má človek bolesť a trápi ho jeho zdravie, tak sa nedokáže radovať a tešiť z radosti každodenného života. Preto je mimoriadne dôležité starať sa o svoje telo a to nielen v čase chorôb, ale aj v období zdravia. Kvalitná strava, bohatá na živiny a minerály, plnohodnotný spánok, dostatočný pohyb a minimálny stres sú dôležitými predpokladmi pevného zdravia. Okrem starostlivosti vo vlastných rukách je dôležité neobchádzať ani lekárov a odborníkov. Tí sa venujú zdraviu rôznych častí vášho tela. V poslednom období je čím ďalej tým viac navštevované odvetvie gastroenterológia. Stará sa o zdravie tráviaceho traktu.

Nebuďte závislí na diétach, dajte svojmu telu to, čo potrebuje

Strava a gastroenterológia
Vyšetrenie na gastroenterológii

Strava je zásadná zložka života každého človeka. No v prípade, že vám konzumácia jedla spôsobuje problémy, tak je potrebné spozornieť a vyriešiť problém čo najskôr. Medzi najčastejšie negatívne prejavy patria kŕče v rôznej intenzite, nafukovanie, odgrgovanie, pálenie záhy, hnačka či zápcha. Prvým krokom ak človek spozoruje tieto prejavy, ktoré mu spôsobujú diskomfort je diéta. Teda úprava stravy a vynechanie tých druhov potravín, ktoré mu spôsobujú ťažkosti. No ak tento postup nezaberá alebo prinesie len miernu úľavu, je na mieste obrátiť sa na odborníkov z gastroenterológie. Vďaka pokrokovým prístrojom a prístupu špecialistov vám bude urobené bezbolestné vyšetrenie, ktoré preukáže pôvodcu vášho problému. Škála ochorení z odboru gastroenterológie je naozaj pestrá. A pri diagnóze je dôležitý profesionálny prístup, nakoľko mnohé choroby týkajúce sa tráviaceho traktu majú podobné prejavy a len skutočný odborník ich dokáže správne odlíšiť. Okrem bežných chorôb vám môže pocit diskomfortu po konzumácii jedla spôsobiť aj intolerancia na niektorú z prítomných zložiek v potrave. Práve vďaka testom na gastroenterológii môžete presne určiť úroveň vašej možnej intolerancie. 

Odborníci vám umožnia sa opäť radovať z jedla 

Skvelým pomocníkom pri liečbe problémov tráviaceho traktu je písanie denníka resp. jedálnička s detailným zložením jednotlivých jedál. Aj takto dokážete odpozorovať, ktoré potraviny trávite ľahšie a ktoré nie. V prípade, ak patríte k ľuďom, ktorí trpia takmer po každom jedle a neviete čo je toho príčina, zverte svoje zdravie do rúk odborníkov z gastroenterológie. Pomocou nasadenej liečby si budete môcť užívať chute jedla a v prípade nevyhnutnosti obmedzenia istých druhov potravín budete mať jasno čo je pre vás vhodné a čo nie. Ak máte záujem navštíviť gastroenterológiu a poradiť sa o tráviacich problémoch s odborníkmi, odporúčame vám navštíviť internetovú stránku https://www.proctocare.sk/.