Drevene kuchyne s vkusom

Drevené kuchyne sú stále IN!

Každý z nás sa usiluje, aby domácnosť vyzerala čo najkrajšie a najatraktívnejšie. Za centrum domácnosti sa považuje kuchyňa, a preto sa mnohí usilujú, aby bola reprezentatívna a krásna. Často sa stretávame, že ľudia rekonštruujú práve kuchyne – začleňujú kuchynské ostrovčeky, ktoré slúžia nielen na uskladnenie potrebných vecí, ale aj na sedenie. Taktiež ľudia volia aj otvorené police, v ktorej prezentujú som najjemnejší riad. V súčasnosti dochádza k rozmachu miešania farieb, materiálov použitých v kuchyni. Uprednostňujú sa biele, tmavé, lesklé kuchyne, no trendy sú aj drevené kuchyne.

Prečo si zvoliť drevenú kuchyňu?

Drevene kuchyne do veľkej miestnosti
Dizajn drevenej kuchyne

Domáce teplo, ktoré ponúka skutočné drevo, nič neprekoná. Či už sa používa na vytvorenie extravagantného jedálenského stola alebo súpravy kuchynských skriniek, práve drevo je stále hlavnou voľbou mnohých majiteľov domov pri zariaďovaní kuchyne. Najmä drevené kuchyne sú ideálne na vytvorenie príjemného prostredia v jednej z najrušnejších miestností domova. Bonusom drevenej kuchyne je jej univerzálnosť. Drevené kuchyne sú ideálne či už chcete dodať svojej kuchyni rustikálny šarm,  alebo moderný štýl. Sú vyrobené z prírodného dreva, najčastejšie z borovice alebo duba. Drevené skrinky sú vyrobené na mimoriadne vysokej úrovni a premenia pracovný priestor na príjemné prostredie. Pred montážou sú ošetrené vysokokvalitnými olejmi, a tak výrobcovia zabezpečia esteticky dlhotrvajúcu povrchovú úpravu. Ak sa obávate, či drevené kuchyne budú trendy nielen v roku 2020, ale aj neskôr, tak zaručene áno. Vzhľad dreva bude aj naďalej in a podľa návrhárov si majitelia domov budú aj v budúcnosti zariaďovať drevené kuchyne, ktoré sa považujú stále za nadčasové.

Ktoré drevo je najpopulárnejšie?

Najpopulárnejším z tvrdých drevín je dub. Mnoho drevených kuchýň je práve vyrobených z tejto dreviny, pretože je cenovo dostupný a je známy svojou silou a krásnym vzorom zrna. Vzor sa pohybuje od priamych línií po klenuté alebo špicaté plameňové vzory a môže byť prítomný na rovnakých dverách skrinky alebo na pracovnej doske. K dispozícii je široká škála farieb – od svetlej po tmavú. Na rozdiel napríklad od čerešne dubová drevená kuchyňa nestmavne, ale časom získa zlatistú farbu. Táto zmena sa považuje za normálnu. Môže sa stať, že v budúcnosti sa doplnky nebudú zhodovať. Ak ste sa pre rekonštrukciu svojej kuchyne a uvažujete o drevenej kuchyni, odporúčame vám navštíviť webovú stránku https://anrico.sk/, kde nájdete všetky potrebné informácie.