Posilnenie imunity v každom veku

Budovali ste si ju od narodenia, nepokazte si ju

Pýtate sa čo si budujeme od narodenia, a nemáme si pokaziť? Odpoveď je jednoduchá, predsa imunitu. Imunita je pre správne fungovanie organizmu človeka veľmi dôležitá. Imunitný systém pomáha nášmu organizmu bojovať so škodlivými látkami, baktériami, infekciami či vírusmi. Nie dobrá imunita dokáže so zdravím človeka narobiť veľké problémy, teda podporuje vývoj chorôb, či už zápalových, infekčných, alergických alebo iných. Posilnenie imunity je možné v každom veku a práve preto, aby ste sa vyhli nepríjemným ochoreniam, by ste mali na dobrý stav svojej imunity dbať.

Rovnováha organizmu sa rovná dobrej imunite

Čaj na posilnenie imunity
Zdravie a imunita

Rovnováhu organizmu tvorí okrem imunitného systému, systém hormónový a centrálny nervový systém. Vďaka týmto systémom je naše telo schopné správne fungovať, bez správnej rovnováhy medzi týmito systémami a určitej spolupráce, by nebolo možné aby náš organizmus správne fungoval. Ak si narušíme rovnováhu organizmu nízkou úrovňou imunitného systému, je vysoko pravdepodobné, že náš organizmus nebude správne fungovať a je na rade posilnenie imunity. Posilňovať imunitu môžeme v každom veku, ak tak robiť nebudeme, a náš organizmus nebude mať dobrú imunitu, nebude odolný voči baktériám, ktoré na nás číhajú všade, či už doma alebo vonka, začnú sa nám prejavovať zdravotné problémy, ako napríklad rôzne zápaly, alergie a pod.

Ako posilňovať imunitu?

Ako sme už spomínali, posilnenie imunity je možné v každom veku. Pod svojou imunitou podpiľujete konár vtedy, ak neprijímate dostatočné množstvo vitamínov a minerálov, nemáte dobrý spánok, nemáte pohyb a pod. Posilnenie imunity je možné pomocou vitamínov, ktoré považujeme za základné a to sú vitamín C, vitamín A a vitamín D. Ďalej môžete svoju imunitu posilňovať pomocou bioprvkov, ktorými máme na mysli selén, železo a zinok. Ak ale chcete opäť naštartovať svoj imunitný systém je potrebné nielen prijímať vyššie uvedené vitamíny, ale je potrebná aj úprava vášho životného štýlu. Nezabúdajte, ak chcete byť zdravý, musíte mať veľa pohybu, zdravú a vyváženú stravu, ale hlavne veľa smiechu. Ak sa chcete dozvedieť viac o posilnení imunity, určite navštívte internetové stránky spoločnosti https://silverdium.sk/, kde nájdete o zdravom živote mnoho zaujímavých rád a tipov.